מורידים את גדרות ביה”ס- Take It Out

עודכן ב: פבר 17

במסגרת האקתון אלברט איינשטיין 2021 פיתחנו רעיון לפלטפורמה דיגיטלית ללמידה חוץ כיתתית.


המיזם שלנו עונה על קושי של מורים ומורות ליישם למידה מחוץ לכיתה בקרבת בית-הספר בנוחות וללא בירוקרטיה מעיקה מצד אחד- ומצד שני נותן הזדמנות לקהילה, לעיר ותושביה להתחבר למערכת החינוך באמצעות הטכנולוגיה.

מורות ומורים רבים נתקלים בקשיים כאשר הם רוצים לקיים פעילות מחוץ לגדרות ביה"ס:


אנחנו - חמישה א.נשי חינוך ומפתח תוכנה אחד חברנו יחד להוריד את גדרות בית הספר עבור התלמידים, אנשי החינוך והקהילה כולה ולהתחיל ליישם פדגוגיה יצירתית המתמודדת עם המציאות היום.


במיוחד בעת משבר הקורונה, אנחנו נותנים פתרון מעשי, גמיש ויצירתי לכל בית-ספר או רשות מקומית שרוצים לקיים למידה חוץ כיתתית משמעותית, בריאה וחווייתית בתוך או סביב היישוב בשיתוף הקהילה המקומית. לדוגמה, ניתן לבצע בקלות למידת חקר או ליזום פרויקט שיתופי המעצים את הרלוונטיות של הלמידה ומקטין את הסיכוי לנשירת תלמידים מהמערכת.
הפלטפורמה מבוססת על למידה ניידת ומחברת בין ביה"ס, התלמידים, המורים, ההורים והרשות המקומית לקהילה המקומית ולמקומות בסביבת המוסד החינוכי. היא פשוטה לשימוש לתלמידים, למורים, להורים, לבעלי תפקיד ברשות המקומית ולשותפים מהקהילה בסביבת ביה"ס.

ההטמעה קלה ולא דורשת מאמץ מיוחד- רק להוריד מחנות האפליקציות, להתקין ולחבר למשתמש של משרד החינוך, לבחור מקום ללמידה מההיצע באיזור, לקבל את אישור ההורים בקליק אחד, לצאת מהכיתה ולהתחיל ללמוד!


בפעם הראשונה ניתן לפרוץ בקלות את מסגרות הפדגוגיה הישנה. השימוש ביישום מזמן למידה רב-גילאית, בין-תחומית וסביב תחום עניין של הלומדים בתוך הקשר אותנטי שמעודד יוזמה, הנעה פנימית ופיתוח מיומנויות מגוונות- בין-אישיות, תוך אישיות, תנועתיות, קוגניטיביות ופתרון בעיות תוך שימוש בטכנולוגיה מבוססת מיקום (המהווה חדשנות פדגוגית).


בפעם הראשונה בית-הספר הופך לחלק מהמרחב הציבורי- כל אחד המטייל באיזור ונכנס לאפליקציה יכול לצפות באמצעותה בפרויקטים שעשו תלמידי ביה"ס באיזור, לבקר באתרים. התלמידים יכולים להיעזר באפשרויות האפליקציה לפיתוח יוזמות משותפות באופן המפתח מתוך ערבות הדדית ומעורבות חברתית ערכית בקהילה שלהם.


בפעם הראשונה מתאפשר לרשות המקומית לחבר את התלמידים לקהילות מקומיות ול